Звездата на България в тениса Григор Димитров запази мястото си в "Топ 150" на световната ранглиста при мъжете след Откритото първенство на Великобритания - "Уимбълдън". 

Бившият номер 3 в света направи страхотно завръщане на "Свещената трева", достигайки за поредна година до осминафиналите, където загуби след драма срещу изненадата на турнира Артър Фери в 5 сета. 

Въпреки това Димитров съумя да защити 200 точки, които ако не беше защитил, можеше да го извадят от "Топ 200" на ранглистата. 

Димитров има в актива си 407 пункта, спечелени в 20 турнира и от днес остава на 146-о място в класацията, видя ФОКУС.  

Той може да се изкачи още при следващото обновяване, което е след седмица, а причината е, че българският номер 1 ще участва на турнира на клей от сериите "АТП 250", който започва днес в шведския град Бостад. 

Димитров ще започне утре участието си там, а съперник в първи кръг ще бъде чехът Далибор Свръчина