Григор Димитров загуби първата част от Алехандро Давидович Фокина в 1/4-финалите от ATP 250 турнира в Майорка с 3:6. Двамата играят на централния корт, а сетът свърши за около 43 минути.

Испанецът спечели 69 % от точките на първи сервис, 55 % на втори и проби 3 пъти, допускайки един брейк.

В следващата фаза победителят ще играе с Фабиан Марожан. Унгарецът надви сърбина Миомир Кецманович след 2:0.