Българската звезда в тениса Григор Димитров ще играе днес двубоя си от втори кръг на турнира на трева, който е от сериите "АТП 250", провеждащ се в Майорка, Испания. 

Първата ни ракета ще срещне йорданеца Абдула Шелбей

Срещата е трета за деня и ще започне в 18:30 часа българско време на иберийския остров. 

Димитров получи "уайлд кард" от организаторите на турнира и по този начин влезе в основната схема. На старта българинът надделя с 2:0 сета над Марк Полмърс от Австралия. 

Арабинът Шелбей влезе в схемата след квалификации. Интересното е, че там, във финалния кръг загуби от Полмърс с 0:2 сета, но се класира като "щастлив губещ". В първи кръг младокът победи изненадващо със 7:5, 6:4 6-ия поставен Корентен Муте

Това ще е първа среща между Димитров и Шелбей. 

Кариерата на йорданеца

Абдула Шелбей се намира в момента на 299-о място в световната ранглиста. Рекордното му класиране е 181-о от 29-и януари 2024-а година. В кариерата си до момента е спечелил около 700 хиляди долара от наградни фондове по турнири. 

22-годишният тенисист е висок 180 см и тежи 73 кг. Интересното е, че играе с лява ръка форхенд, а бекхендът му е с две ръце. Негови треньори са Диего Диномо и един от бившите вече опоненти на Григор Димитров и известно име от близкото минало - Фернандо Вердаско.

Къде да гледате срещата? 

Двубоят между Григор Димитров и Абдула Шелбай може да гледате днес от около 18:30 часа българско време по Max Sport 1.