Бях наясно, че Григор е сложен съперник. Това коментира испанецът Алехандро Давидович Фокина след победата си над българина.

В мач от четвъртфиналите на тенис турнира на трева от категория 250 в Майорка 25-ия в света Фокина победи Григор Димитров с 6:3, 6:3.

"Димитров отлично използва сеченият удар от ляво – добави Фокина. – Заради това да посрещаш топката под нивото на коленете съвсем не е лесно.

Началото на мача бе трудно, по в хода на двубоя топката ставаше по-удобна за игра. Бях наясно, че ще получа възможност да действам агресивно и да атакува често“.

За място на финала Алехандро Давидович Фокина ще мери сили с унгареца Фабиан Марожан.