Григор Димитров достигна 1/4-финалите на ATP 250 състезанието в Майорка. Той взе превес над йорданеца - Абедала Шелбайх след 6:2, 6:4 на централния корт за час и 35 минути. Именно в Майорка е седалището на академията "Рафа Надал" и родно място на испанеца.

В първата час българинът бе 63 % ефективен на първи сервис, 75 % на втори и проби два пъти от 4 опита. Във втория сет хасковлията спечели 71 % от точките на първи начален удар, 65 % на втори и записа два брейка, допускайки един.

На 1/4-финалите Димитров ще играе с Алехандро Давидович Фокина. Испанецът отстрани Адам Уолтън с 6:4, 7:5.

Вчера първата ни ракета надви австралийския квалификант - Марк Полмънс за крайното 6:1, 7:6(3).