Най-добрият тенисист на България - Григор Димитров, стартира с победа участието си на турнира на трева в Майорка, Испания от сериите ATP 250. 34-годишният хасковлия, който участва в състезанието чрез "уайлд кард", победи Марк Полманс от Австралия с 6:1, 7:6(3) за час и половина игра.
Димитров, който заема 164-то място в света, реализира 5 аса, с 1 повече от 29-годишния си опонент, който стартира от квалификациите.
Полманс, който заема 366-та позиция в световната ранглиста, допусна 5 двойни грешки, докато Димитров сбърка веднъж.
Българинът записа 2 брейк точки от 4 опита и не допусна да бъде пробит.
На осминафинал Григор Димитров ще играе срещу Абедалах Шелбайх от Йордания, като срещата е насрочена за сряда.




15:11 / 23.06.2026
195










