Григор Димитров заслужи първия сет от 1/8-финала на ATP 250 надпреварата в Майорка срещу йорданеца - Абедала Шелбайх след 6:2 на централния корт. Именно там е седалището на академията "Рафа Надал" и родно място на испанеца.

Българинът бе 63 % ефективен на първи сервис, 75 % на втори и проби два пъти от 4 опита.

При успех днес, на 1/4-финалите Димитров ще играе с Алехандро Давидович Фокина. Испанецът отстрани Адам Уолтън с 6:4, 7:5.

Вчера първата ни ракета надви австралийския квалификант - Марк Полмънс за крайното 6:1, 7:6(3).