Българският сноубордист Радослав Янков също говори при завръщането си на летището в София след края на участието си на Зимните Олимпийски игри в Милано-Кортина.
“Направих всичко, което ми бе по силите. За съжаление не успях да премина с малка разлика. Доволен съм, че влязох във финалите с една добра квалификация. Видяхте колко са изравнени трасетата и какви бяха разликите - много малки. Успях да направя добро спускане и съм доволен", започна Янков.
Припомняме, че той отпадна в осминафиналите на състезанието.
“Бях разочарован вчера след старта, нормално, тъй като това ми бяха четвъртите Игри. Условията бяха страхотни и предразполагаха да се раздаваме. Просто малко не ми достигна. Винаги споменавам, че след като съм във финали за Световна купа, Световно първенство, Топ 16 на хората, които могат да се качат на подиума, това е голяма възможност и за мен е успех", каза още той.
“Вчера олимпийски шампион стана 40-годишен състезател, така че ей къде са 4 години", завърши Янков.




20:00 / 09.02.2026
1621










