Олимпийският огън достигна до домакина Кортина д'Ампецо в понеделник, отправяйки се към града по случай 70-годишнината от откриването на Зимните игри през 1956 година.
Кортина ще бъде в центъра на световното внимание през следващия месец, когато заедно с Милано ще осигурят основните бази за Олимпиадата от 6 до 22 февруари, отбелязват световните агенции.
Щафетата премина през Вайонт - район, белязан от опустошителна трагедия през 1963 година, когато планинско свлачище причинява наводнение, убило приблизително 1900 души.
Кортина ще бъде домакин на олимпийските състезания по ски алпийски дисциплини, бобслей, шейни и скелетон в нов спортен център, както и на състезания по кърлинг. Предвидено е изграждане и на нов въжен лифт, който ще улесни достъпа до ски пистите за зрителите.



19:56 / 26.01.2026
1900










