Линдзи Вон остава под наблюдение в интензивното отделение на болница в Тревизо, след като претърпя тежко падане по време на спускането на Олимпийските игри в Кортина д’Ампецо в неделя, съобщава източник на Ройтерс.
Животът на американската звезда в алпийските ски не е застрашен и тя не е имала нужда от апаратна помощ за дишане, уточнява източникът.
41-годишната Вон е била транспортирана с хеликоптер до лечебното заведение в Тревизо, където е приета със скъсана предна кръстна връзка.
"Тя е получила контузия, но е в стабилно състояние и е в добри ръце с екип от американски и италиански лекари“, се казва в официално изявление на американския отбор по ски и сноуборд.
Спускането на Вон завърши с тежко падане върху снега, след което олимпийската шампионка в скоростната дисциплина от Ванкувър 2010 видимо изпитваше силни болки.



20:59 / 08.02.2026
2417










