Женският национален отбор по волейбол на България тръгна със загуба в третия си турнир от настоящото издание на Лигата на нациите в Хонконг.

В първия си мач от турнира българките отстъпиха на тима на Китай с 0:3 гейма (15:25, 12:25, 17:25).

За селекцията на Лоренцо Мичели най-резултатна Бе Ива Дудова с 8 точки, 6 от атака. Мария Кривошийска добави 6, а с по 5 мачът приключиха капитанът Мирослава Паскова и Александра Съйкова. Доста под нивото си се представи Мерлин Николова, който остана само с 2 точки.

За тима на Китай Юанюан Ванг и Юингюинг Ли реализираха по 13 точки.

За българките това бе 9-и мъч в състезанието, като регистрираха 8-а загуба и четвърта поредна. В класирането тимът ни е на последната, 16-а позиция.

Китай постигна 6-и успех, също от 9 изиграни мача. Азиатките са 6-и в подреждането.

В следващия си мач в Хонконг, на 13 юни България играе с Тайланд. Азиатките са на 13-о място във временното класиране с 2 победи 6 загуби от 8 изиграни мача.