Габриела Георгиева, която преди дни записа рекордното за своята кариера 6-о място на 200 метра гръб за жени на Световното първенство по плувни спортове, провело се в Доха, Катар, коментира в ексклузивно първо интервю за "Фокус", че следващата цел е класиране поне за финал на Олимпийските игри в Париж през лятото.

С постижението си на Мондиала, тя си спечели и така желаната квота за най-големия спортен форум на планетата.

"Мисълта за участие на Олимпиадата ми е още от предходната, на която не успях да се класирам.

За финал (на Игрите в Париж) мога само да тренирам и да се боря за това.

Щом постигнах една от целите си, а именно участие на Олимпийски игри, вече мога да преследвам и друга. Тя е поне достигане до финал на най-големия спортен форум", заяви тя. Подробности, чуйте в аудиофайла.

Цялото интервю очаквайте скоро на сайта на "Фокус". Можете да го чуете и в съботното ни предаване "Спортът на фокус" по национална радиоверига "Фокус" между 16:00 и 19:00 часа.