Стана ясен жребият за полуфиналите за Купата на Краля в Испания. Майорка се изправя срещу Реал Сосиедад, докато Атлетикo Mадрид и Атлетик Билбао ще решат кой ще бъде другия финалист.

Мачовете са на разменено гостуване на 7 и 28 февруари. Финалът ще бъде на 6 април на стадион "Ла Картуха" в Севиля.

С най-много трофеи в  надпреварата е Атлетик Билбао - 23. За последно "лъвовете" вдигнаха купата през 1984 г., а от 15 сезона насам имат 5 загубени финала.

Последното поражение в спор за трофея бе с 0:4 през 2021 г. от Барселона. Именно настоящите носители на купата бяха отстранени с 4:2 на четвъртфиналите.

Атлетико Мадрид е стигал 10 пъти до крайната победа в надпреварата. Последният им триумф е през 2013 година след успех над Реал Мадрид с 2:1 след продължения. "Дюшекчиите "отстраниха Севиля с 1:0 в предишната фаза.

Реал Сосиедад има 6 финала, от които печели два пъти трофея. За последно тимът триумфира с 1:0 срещу вечния си баски съперник Атлетик през 2020 година. По пътя си до полуфиналите, момчетата на Иманол Алгуасил елиминираха Селта след 2:1 като гост.

Майорка има една победа в Копа дел Рей. През 2003 година тимът побеждава Рекреативо Уелва с 3:0.

На четвъртфиналите "балеарци" елининираха лидера в Ла Лига Жирона след 3:2 у дома.