Испанският шампион Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля след труден успех след обрат от 0:1 на 3:1 срещу третодивизионния Унионистас де Саламанка.

Срещата се игра на стадион "Кралица София" в Саламанка.

Домакините изненадващо поведоха в резултата с гол в 31-ата минута. Негов автор беше Алваро Гомес.

Тимът на Шави Ернандес изравни в края на първото полувреме чрез Феран Торес. Асистенцията беше на Сержи Роберто.

Попадения на Жул Кунде в 69-ата, след пас на 16-годишния Пау Кубарси, и такова на Алехандро Балде в 73-ата, след асистенция на Кунде, донесоха крайния успех за гранда от Каталуния.

За Унионистас в 60-ата минута на мача в игра влезе българинът Борислав Станков, известен с прозвището си "Слави". Той игра до края на срещата.