Атлетик Билбао покоси Барселона с 4:2 след продължения. Баските триумфираха в спиращ дъха сблъсък от 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля. Двубоят се игра на "Сан Мамес“ в Билбао.

Горка Гурусета изведе домакините напред още в първата минута. Роберт Левандовски обаче изравни в 26-ата, а Ламин Ямал осъществи пълен обрат за каталунците в 32-рата минута.

Атлетик можеше да възстанови равенството в 43-тата минута, когато Гурусета шутира силно, но Иняки Пеня опази вратата си с чудесен рефлекс.

Малко след почивката Нико Уилямс центрира отляво към Ойхан Сансет, който възстанови паритета. Редовното време свърши 2:2.

Братът на Нико - Иняки вкара в 107-ата минута на първото продължение, а Нико на свой ред довърши Барса с попадение за 4:2 в 121-ата и свали фланелката си от радост пред местната куфееща агитка.

Така Билбао се класира за полуфиналите и елиминира един от големите фаворити.