Атлетико (Мадрид) излиза днес срещу Севиля в четвъртфинал от турнира за Купата на краля в Испания.

Мачът на стадион "Метрополитано" край столицата на най-голямат иберийска държава започва в 22:00 часа българско време.

Домакините стигнаха тази фаза на състезанието, отстранявайки Луго с 3:1 и кръвния враг Реал Мадрид с 4:2.

Севилци имаха по-дълъг път в надпреварата до момента. Те започнаха с успех над Кинтанар де ла Орден с 3:0. Последваха победи над Атлетико Асторга (2:0), Ферол (2:1) и Хетафе (3:1).

По трима играчи от двата тима няма да вземат участие в днешния двубой. Това са Аспиликуета, Витоло и Льомар от Атлети и Гудел, Люкебакио и Салас от Севиля.

Маркос Акуня от гостите е под въпрос поради травма.

За последно "дюшекчиите" и "андалусийците“ се срещнаха на 23-и декември в отложен мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Тогава тимът на Диего Симеоне стигна до трите точки след победа с 1:0. Атлети не са губили двубой срещу този противник в последните 5 мача помежду им.

Последната победа на Севиля като гост на мадридчани е точно на четвъртфиналите в този турнир с 2:1 преди 6 години - на 23-и януари 2018-а година.