„Анадолска агенция“: При земетресение в Индонезия загинаха 34 души
Джакарта. Земетресение с магнитуд 6,2 разлюля западната част на индонезийския остров Сулавеси в 2;28 часа местно време (21:28 часа на 14 януари българско време), показва справка на страницата на Европейския средиземноморски сеизмологичен център.
Епицентърът се намира на 29 километра юг-югоизточно от град Мамуджу с население около 15 хиляди души в провинция Западен Сулавеси и на 141 километра западно от град Палопо.
Броят на жертвите от това земетресение, ударило остров Сулавеси е достигнал до 34, съобщи Националната агенция за бедствия на страната, цитирана от “Анадолската агенция“.
Осем смъртни случая са съобщени в окръг Маджен, докато 26 са жертвите в окръг Мамуджу, след земетресението с магнитуд 6.2 ударило шест километра североизточно от град Маджен на дълбочина десет километра.
Според информацията 637 души са ранени, докато над 15 000 души са евакуирани в 10 убежища от засегнатите райони, според Националната агенция за бедствия.
Редица сгради са били сериозно повредени, включително офисът на губернатора на Западно Сулавеси, болницата в Мамуджу и минимаркет.
Силното земетресение също е причинило прекъсване на електрозахранването и телефонните услуги и свлачища по пътищата в региона.
Превод и редакция: Юлиян Марков
СВЪРЗАНИ НОВИНИ
„Макфакс“ (РСМ): Нараства броят на загиналите при земетресението в Индонезия
Джакарта. Броят на жертвите при земетресението в Индонезия се увеличава с всеки изминал час. До момента са потвърдени 67 смъртни случая и се очаква броят им да се увеличи, с пристигането на докладите на спасителните екипи. Както се посочва, има над сто сериозно ранени, предава македонската агенция “Макфакс“Повече от 600 души са пострадали при земетресението с магнитуд 6,2 по Р...