Президентът на Наполи Аурелио де Лаурентис разсея спекулациите, че Антонио Конте може да освободи треньорския пост на тима.

Босът на клуба от Неапол коментира слуховете за раздяла с Конте в профила си в една от социалните мрежи.

"Случайно попаднах в интернет на приказка за уволнение на Конте. Много обичам социалните мрежи, тъй като те са съвременен и бърз метод за разпространение на информация. Но трябва да сме наясно, че  информацията в тях не винаги отговаря на истината.

Между мен и Конте винаги е имало една специална хармония. На феновете, прочели тази измислица ще кажа следното: "Гордея се, че до мен, с Наполи и играчите е такъв човек, като Антонио Конте, способен да жертва всяка секунда от живота си в името на работата, проявявайки невероятна целеустременост“.

Няма по-голяма гаранция за клуба, играчите и толкова взискателните ни и претенциозни фенове, които има Наполи“, написа Де Лаурентис.