Футболен клуб Комо се съгласи с Реал Мадрид и ще откупи Нико Пас за постоянно.
Днес бе постигнато е споразумение, според което Комо ще плати 60 милиона евро за аржентинския халф.
Защо Нико не иска в Реал
Още преди две седмици Нико Пас уведоми Реал Мадрид, че предпочита да остане още един сезон под наем в Италия.
Причината – очакваните малко игрови минути за него в състава от испанската столица.
Това разгневи испанския клуб и те се позоваха на договора с отбора от Серия А.
Вчера Реал Мадрид уведоми Комо, че ще активира клаузата за обратно откупуване на Нико Пас, която е 10 милиона евро.
21-годишният атакуващ халф прекара последните два сезона край езерото Комо, където израсна под ръководството на наставника Сеск Фабрегас.
Игра на милиони
Веднъж щом Реал плати 10-те милиона, Комо щеше има възможност до понеделник да извади 60 милиона евро, за да го задържи за постоянно.
Тази сума важеше само за Комо.
В противен случай от идната седмица аржентинският национал щеше да излезе на пазара за по-голяма сума при други заинтересовани страни като Интер и отбори от Премиър лийг.
Пас е играл за младежките гарнитури на Реал Мадрид под 17, 18 и 19 години, Реал Мадрид Кастийя, а сега е на Мондиал 2026.
В първия мач при 3:0 над Алжир той игра 10 минути, а срещу Австрия (2:0) остана неизползвана резерва.
Бързите действия на Комо позволяват на Пас да остане там, където е желан
Според новия договор Реал Мадрид ще запази контрола над Нико и ще поддържа клаузата за обратно, чийто размер засега не се съобщава.



15:35 / 26.06.2026
218










