Отборът на Монца, в чийто състав е българският национал Валентин Антов, си осигури завръщане в Серия А след драматичен плейоф срещу Катандзаро.

В реванша от финалния бараж Монца отстъпи с 0:2 като гост, но въпреки това спечели промоция за елита. Общият резултат от двата мача завърши 2:2, а според регламента предимството бе на страната на тима, завършил по-напред в редовния сезон на Серия Б. Монца приключи кампанията на трето място, докато Катандзаро остана пети.

Валентин Антов се появи на терена в 74-ата минута, за да помогне на своя тим в заключителните моменти на двубоя. Българският защитник получи жълт картон в добавеното време, но Монца успя да удържи натиска на домакините и да съхрани така ценната промоция.

За Катандзаро точни бяха Фелипе Джак и резервата Руджеро Фрозинини, които изравниха общия резултат. Домакините обаче не успяха да стигнат до трети гол, който щеше да им донесе място в Серия А.

Така Монца се завръща сред най-добрите отбори в Италия, а Валентин Антов ще има възможност отново да играе в елита на италианския футбол.