Лъчезар Вълчев не успя да преодолее квалификациите в тройния скок при мъжете на Европейското първенство по лека атлетика в зала, което продължава в Апелдорн, Нидерландия.
Европейският шампион за юноши до 18 години от Йерусалим 2022 не издържа на напрежението, като направи три неуспешни опита. Той остана и единственият, който не успя да запише резултат сред 18-те участници в квалификацията.
За Вълчев това бе дебютно участие на европейски шампионат в зала при мъжете.
19-годишният Вълчев има личен рекорд от 16.17 метра, който постигна при спечелването на сребърния медал на Държавното първенство на закрито в София на 22 февруари тази година.
Квалификационната норма от 16.70 метра преодоляха само трима - европейският вицешампион на открито от Мюнхен 2022 Андреа Далавале (Италия) с 16.87 метра, бронзовият олимпийски медалист от Париж 2024 Анди Диас Ернандес (Италия) с 16.74 метра и европейският първенец на открито от Амстердам 2016 и световен вицешампион в зала от Портланд 2016 Макс Хес (Германия) с 16.72 метра.
Призьорите в дисцилината ще бъдат определени утре във вечерната сесия.



16:58 / 07.03.2025
1446










