Английският клуб Уест Хем спечели тазгодишното издание на третия по сила европейски клубен  футболен турнир - Лига на конференциите.

Това се случи след успех с 2:1 над италианския Фиорентина на стадион "Фортуна Арена" в Прага, Чехия.

Първото полувреме премина без официални попадения, но в добавеното време на часта Лука Йович отбеляза. Голът обаче не бе зачетен заради засада.

"Чуковете" поведоха в 62-ата минута след точно изпълнена дузпа на Саид Бенрама, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Бираги.

"Виолетовите" изравниха чрез Джакомо Бонавентура в 67-ата след асистенция на Николас Гонзалес.

Победното попадение за Уест Хем отбеляза Джарън Боуен в 90-ата минута след пас на Лукаш Пакета.

Това е първа титла от повече от 20 години за Уест Хем. За последно те спечелиха Уефа Интертото през сезон 1999/2000.