Отборът на Базел се класира за четвъртфиналите в турнира Лига на конференциите.

Швейцарският тим трябваше да премине през дузпи в осминафиналния си мач-реванш срещу Слован (Братислава) за да елиминира словаците.

В първия мач двата отбора си размениха по два гола. В реванша се случи същото, като до 17-ата минута Слован поведе с 2:0 след голове на Абдул Абубакари в 10-ата и Юрай Куцка в 17-ата минута на мача. Базел стигна до 2:2 след почивката с попадения на Рикардо Калафиори в 53-ата минута и на Мохамед Амдоуни в третата минута на добавеното време на мача.

Така се стигна до продължения, в които нов гол не падна. При дузпите Базел се наложи с 4:1.

Куцка и Тигран Барсеян пропуснаха за Слован, а Лукаш Ловат бе точен. За Базел головете вкараха Анди Диуф, Амдоуни, Калафиори и Дариан Малес.