Уест Хем приема АЗ Алкмаар тази вечер от 22:00 часа в първи полуфинал от турнира Лига на конференциите.

"Чуковете“ почти си осигуриха място в елита и през следващия сезон след ценна победа над Манчестър Юнайтед с 1:0 през уикенда.

Лондончани нямат загуба в 12 поредни срещи в евротурнирите.

Домакините са на 15-о място в английското първенство и са без шансове за участие в Европа през шампионата, а трофея в настоящата надпревара е техния последен шанс за международен футбол наесен.

Възпитаниците на Дейвид Мойс са класират на полуфинал за втора поредна година.

Преди 12 месеца те отпаднаха на тази фаза в Лига Европа след две поражения от бъдещия краен победител Айнтрахт  – 1:2 в Лондон и 0:1 във Франкфурт.

На четвъртфиналите "чуковете" отстраниха Гент след равенство 1:1 в Белгия и победа с 4:1 в Лондон.

В последните си 6 мача във всички турнири Уест Хем има 3 победи и 3 загуби.

АЗ Алкмаар достига до полуфинал в евротурнирите за първи път от сезон 2004/05, когато отпада от Спортинг заради по-малко голове на чужд терен - загуба в Лисабон с 1:2 и победа у дома с 3:2.

В предишната фаза на надпреварата гостите елиминираха Андерлехт след дузпи  и разменени победи преди това - поражение в Белгия с 0:2 и успех в Нидерландия с 2:0.

Отборът се намира на четвърто място в Ередивизи, като изостава само на две точки зад третия Аякс и има аванс от шест точки пред петия Твенте.

Момчетата на Паскал Янсен регистрираха 2 успеха, 2 ремита и 2 поражения в последните си 6 срещи.

В лагера на домакините с травми са Курт Зума, Владимир Цоуфал и Джанлука Скамака.

В състава на гостите с контузия е Бруно Мартинс Инди.