Много алпийски ски курорти бяха принудени да затворят пистите си поради липса на снеговалеж в края на декември и първите няколко дни на януари.

Алпите претърпяха рекордно високи температури по време на Коледа и Нова година, достигайки 20,9C (70F) в северозападна Швейцария, което ги принуди да затворят своите склонове по празниците, защото температурите бяха твърде високи, за да генерират изкуствен сняг.

Топло време е предпоставка за това, което очаква ски индустрията. Много курорти са наясно, че имат само две възможности: да затворят или да адаптират своя бизнес модел, за да се справят с нарастващите климатични заплахи.

От швейцарските Алпи до Скалистите планини, курортите се борят с въздействието на изменението на климата, като се опитват да осигурят достатъчно снежна покривка и бързо да се адаптират към променящите се условия, като същевременно предвиждат как изглежда тяхното бъдеще в един затоплящ се свят.

Изменението на климата превръща карането на ски в застрашено забавление. Ски сезоните стават по-кратки и склоновете стават зелени с повишаването на температурите. Обилните валежи в алпийските курорти допринесоха за топенето на снега и кишата .

"В курортите с ниска надморска височина в Европа дълбочината на снега намалява с 3-4 см (1,2-1,6 инча) на всеки 10 години", казва Мари Кавит, изследовател на климата в Католическия университет в Лувен в Белгия, предава BBC.

Според проучване от 2017 г. на Института за изследване на снега и лавините, Алпите могат да загубят до 70% от снежната си покривка до 2100 г., ако глобалните температури се повишат в съответствие с обичайния бизнес. Понастоящем светът е на път за затопляне със средно 2,7C (4,9F) до 2100 г. Ако обаче глобалното покачване на температурата се задържи под 2C (3,6F), намаляването на снежната покривка ще бъде ограничено до 30%, според ученето.

Повишаващите се температури и намалените снеговалежи съкращават зимния ски сезон, тревожна тенденция за планинските общности, чийто живот зависи от индустрията за зимни спортове.