Славия завърши с победа официалните си мачове за 2022 година. Белите се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като надиграха Ботев (Пловдив) с 2:1. Двубоят се игра на стадион "Александър Шаламанов" в столичния квартал "Овча купел".

Елвис Ману (16) бе точен за гостите, а бившето "канарче" Кристиан Добрев (18) и Нгуена (52) се разписаха за Славия. Домакините изпуснаха дузпа чрез Галин Иванов в 70-ата минута.

Ботев откри резултата след подранил коледен подарък на вратаря Светослав Вуцов. В 16-ата минута Елвис Ману бе изведен в чиста позиция, но стражът на Славия изби топката. След това защитник на домакините я върна с глава към Вуцов, който обаче не успя да я хване. Антоан Бароан отне и шутира с левия крак покрай вратаря, а Елвис Ману на метър пред голлинията я прати в мрежата за 0:1.

Само две минути по-късно Иван Минчев изведе Кристиан Добрев с пас между Па Конате и Самуел Супрайен. Бившето "канарче" ги надбяга с лекота и с левия крак преодоля Ханкич за 1:1.

Седем минути след почивката Славия направи пълен обрат в резултата. Галин Иванов открадна топка в средата на терена и тя стигна до Нгуена. Той напредна фронтално срещу вратата и от с нея и от границата на наказателното поле отправи много прецизен удар по земя, който попадна в целта! 2:1!

В 70-ата минута Кристиан Добрев бе изведен от Иван Минчев в наказателното поле, поведе си топката, след което бе съборен от Супрайен. Реферът Георги Гинчев логично отсъди дузпа. Зад топката застана Галин Иванов, който шутира в центъра, но врлатарят Ханкич не мръдна и успя да спаси.

Седем минути преди края жълто-черните пропуснаха идеална възможност да изравнят. Елвис Ману бе на 5 метра пред вратата и можеше да шутира, но предпочете да подаде на Антоан Бароан, който прати топката в мрежата. Французинът обаче бе в засада и след намесата на VAR попадението бе отменено.

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Иван Минчев (89- Ахмед Ахмедов), Кристиан Добрев (78- Тони Тасев), Галин Иванов (90+4- Георги Вълчев), Емил Стоев.

Ботев (Пд): Хидайет Ханкич, Па Конате (67- Точукву Нади), Виктор Генев, Роберто Пунчец, Самюел Супрайен, Дилан Мертенс (67- Абдулайе Траоре), Реда Рабей, Мохамед Брахими, Емануел Току, Антоан Бароан, Елвис Ману.