Отборът на Арда (Кърджали) е първият четвъртфиналист от турнира за Купата на България по футбол.

В първия осминафинал на състезанието тимът от Кърджали отстрани Марица (Пловдив) след изпълнение на дузпи.

В редовното време на мача в Пловдив двата тима завършиха наравно 0:0. В добавеното време Радослав Апостолов в 117-ата минута даде преднина на Марица със страхотно изпълнение зад центъра. В 119-ата минута Арда изравни чрез Ласана Н`Диайе.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които по-здрави нерви показаха играчите на Арда и спечелиха с 3:2 при наказателните удари и общо 4:3.

При дузпите пропуски за Марица направиха Валери Домовчийски, Димитър Аврамов и Илия Николов. За Арда пропусна Жосе Да Силва.