Българският пилот на отбора на "Кампос Рейсинг“ Никола Цолов завърши на третото място в състезанието от осмия състезателен уикенд за сезон 2026 във Формула 2, който се проведе на пистата "Спа“ в Белгия.
Българският лъв стартира от четвъртата позиция на стартовата решетка, на която той финишира и в спринт на белгийското трасе.
Цолов потегли в свой стил – много силно, като веднага се лепна за бразилеца Рафаел Камара на третото място.
В третата обиколка Цолов опита атака срещу Камара, която се оказа неуспешна, а българинът премина през зоната за сигурност, смъквайки се до петата позиция. Болидът на Българския лъв пострада в ситуацията.
В 5-ата обиколка Цолов отстъпи до 7-ото място, а в края на 6-ата обиколка бе привикан в бокса.
В 9-ата обиколка, заради отломки на трасето, състезанието бе спряно и пилотите бяха прибрани в боксовете. Това даде възможност на механиците на "Кампос Рейсинг“ да опитат да поправят пораженията по колата на Българския лъв, който бе на 15-ата позиция.
След рестарта Цолов бързо успя да се изкачи до 5-ото място, а в 15-ата обиколка стигна и до четвъртата. Обиколка по-късно отново се смъкна на петото място.
Последваха наказания на Алекс Дън и Ноел Леон, които бяха пред Цолов, което прати българина на стълбичката.
Състезанието бе спечелено от бразилеца Рафаел Камара, а втори остана Тасанапол Интрапувашак.
След етапа в Белгия, в генералното класиране Цолов е на върха със 161 точки, следван от Габриеле Мини, който завърши пети в Белгия, със 134. Рафаел Камара е на третото място със 125 точки.



12:27 / 19.07.2026
1002










