Антоан Гризман влезе в челната петица на французите с най-много двубои в европейските клубни турнири. Снощи нападателят на Атлетико Мадрид изигра 128-ия си мач в Шампионска лига/Лига Европа при поражението с 0:1 от Арсенал в полуфиналите на Шампионска лига.
Пред Гризман трети е Клод Макелеле със 130, Тиери Анри, имащ 135 и бившият съотборник на Антоан в националния отбор - Карим Бензема, имайки 152 срещи в турнира на богатите. Гризман оставя зад гърба си Зинедин Зидан, който разполага със 120.
Оревоар, малки принце!
Това бе краят на европейската авантюра за 35-годишния стрелец, който ще напусне Атлетико за втори път и ще продължи кариерата си в американския Орландо. Този сезон той е участвал в 52 двубоя от всички надпревари. В тях се е разписал 14 пъти и е направил 6 асистенции в рамките на 2536 минути на терена.
Горчивата наполовина празна чаша
Въпреки дългогодишната си кариера в европейските клубни турнири, Гризман не триумфира в Шампионска лига. Той загуби финала през 2016-а от Реал Мадрид след дузпи, въпреки че вкара своята, но вдигна Лига Европа две години по-късно.



11:39 / 06.05.2026
717










