Бившият полузащитник на Милан, Челси и националния тим на Нидерландия Рууд Гулит коментира претенциите от Барселона и Реал (Мадрид) към съдийските решения в мачовете на отборите в Шампионска лига.

Легендата бе категоричен, че и от двата клуба нямат основания за недоволство.

"Те постоянно недоволстват, въпреки че нямат реални основания за това – каза Гулит пред Marca. – В миналото и двата клуба са получавали изгода от съдийските решения – сега ситуацията се промени в обратна посока. Такива са футболните реалности: с това е много трудно да се примириш, напълно го разбирам.

Решението за червения картон на Едуардо Камавинга срещу Байерн бе наистина пресилено, но действията му бяха необмислени – той на практика проворика арбитъра да му извади картона.

Колкото до двата червени картона за Барселона, те бяха напълно оправдани, като моля за извинение за прямотата ми“.

Както е известно, халфът на Реал Едуардо Камавинга получи жълт картон в 78-ата минута на реванша от осминафиналите в Шампионска лига между Байерн и Реал, а само 8 минути по-късно фаулира Хари Кейн и получи втори жълт картон, след като демонстративно отнесе топката от мястото на нарушението. Това доведе до изгонването му, а след това Реал получи два гола и отпадна.

За Барселона червени картони срещу Атлетико, също в четвъртфинал от Шампионска лига, получиха Пау Кубарси и Ерик Гарсия.