Манчестър Сити се класира за трети пореден път за финал във ФА Къп след победа с 2:0 над Нотингам Форест като гост във втория полуфинал от най-стария европейски футболен турнир.
Двубоят се игра на стадион "Уембли" в Лондон.
Резултатът откри 20-годишният Рико Люис още във 2-ата минута след асистенция на Матео Ковачич.
Йошко Гвардиол покачи на 2:0 в 51-ата. Головият пас даде Омар Мармуш.
"Гражданите" са шампиони от 2023-а година и финалисти от миналия сезон в надпреварата.
Сити ще играе за трофея с Кристъл Палас, който разби с 3:0 Астън Вила в първия полуфинал.



20:24 / 27.04.2025
1311










