Нотингам се класира неочаквано трудно за петия кръг на турнира за Купата на Англия.
В мач от 1/16-финалите на състезанието третия във Висшата лига трябваше да премине през дузпи срещу 18-ия в Лига 1 Екзитър.
Редовното време завърши наравно 2:2.
Екзитър поведе още в 5-ата минута с гол на ветерана Джош Магенис.
Нотингам обърна резултата до почивката, до 2:1 след попадения на Рамон Соса в 15-ата и Тайво Авонии в 37-ата минута. Асистенциите и за двете попадения бяха на Ибрахим Сангаре.
В 50-ото минута домакините възстановиха равенството след втори гол на Магенис.
До края на редовното време нов гол не падна, а в 87.ата минута Екзитър остана и с 109 души след червен картон на Ед Търнс.
В добавеното време до ново попадение не се стигна.
При наказателните удари Нотингам се наложи 4:2.
За Екзитър пропуснаха Рийс Коул и Ангъс МакДоналд.
Следващият съперник на Нотингам ще бъде Ипсуич. Двубоят трябва да се изиграе между 28 февруари и 3 март. Домакин е Нотингам.



07:27 / 12.02.2025
1016










