Фулъм изхвърли Манчестър Юнайтед от турнира на Футболната асоциация на Англия - ФА Къп.
"Котиджърс" спечелиха след изпълнение на дузпи с 4:3 (1:1 в редовното време и продълженията).
Двубоят се проведе на стадион "Олд Трафорд".
Резултатът откри нигериецът Калвин Баси. Той изведе "котиджърс" напред в добавеното време на първата част след асистенция на Родриго Муниз.
Манчестър изравниха в 71-ата чрез Бруно Фернандеш. Головият пас бе на Диого Далот.
Редовното време приключи при равен резултат и се стигна до продължения, в които не падна нов гол. Това наложи изпълнението на дузпи.
Там Фулъм вкараха и четирите си 11-метрови наказателни удари чрез Хименес, Берге, Вилиан и Робинсън, а за Юнайтед пропуснаха Линдельоф и Зиркзее. Преди това точни за тима, воден от Рубен Аморим бяха Фернандеш, Далот и Каземиро.
"Червените дяволи" са актуалният първенец в надпреварата.




21:25 / 02.03.2025
2260










