Колорадо Аваланч стартира четвъртфиналната серия между двата тима в Националната хокейна лига (NHL) на Съединените щати и Канада срещу фаворита Далас Старс с успех като гост.

В двубой №1 от серията, която стартира в "Американ Еърлайнс Център“ в Далас, Колорадо измъкна успеха с 4:3 след продължения (3:0, 0:2, 0:1)

Попадение на Майлс Ууд в 12-ата минута на продължението донесе ценния успех за Колорадо.

Тимът на Далас се виждаше победител в мача след първата третина, която домакините спечелиха с 3:0. Колорадо обаче успя да стигне до равенство и да вкара мача в продължение, където спечели и двубоя.

Страхотен мач за Каролина направи канадският бранител Кейл Макар, който записа гол и две асистенции. С по гол и асистенция се отчетоха  руснакът Валери Ничушкин и канадецът Нейтън МакКинън. Ключов бе приноса и на финландеца Мико Рантанен с две асистенции.

За Далас с гол и асистенция изпъкна Джейми Бен.