Отборите на Филаделфия Флайърс и Сейнт Луис Блус постигнаха драматични победи след продължения в мачовете си от поредния кръг от редовния сезон в Националната хокейна лига (NHL) на Съединените щати и Канада.

В залата си "Уелс Фарго Сентър“ Фиоладелрфия победи Питсбърг Пингуинс с 2:1 (0:1, 1:0, 0:0) с гол на Шон Кутюрие в четвъртата минута на добавеното време.

Сейнт Луис поведе в края нае първата третина с попадение на суперзвездата си Сидни Кросби.

Тайсън Фьорстър върна Филаделфия в мача, в средата на втората третина.

За Филаделфия това е втори пореден успех след продължения, докато Питсбърг регистрираха втора поредна загуба в допълнителното време.

Сейн Луис Блус спечели гостуването си на  Вегас Голдън Найтс с 2:1 (1:0, 0:0, 0:1) с гол на Павел Бучневич в 38-ата секунда на продължението на мача.

В редовното време Алексей Торопченко даде аванс на гостите в края на първата третина.

Домакините изравниха чрез Джак Айкъл в 13-ата минута на третата част.

Резултати от мачове от редовния сезон в Националната хокейна лига (NHL) на Съединените щати и Канада

Тампа Бей Лайтнинг – Далас Старс 4:0

Филаделфия Флайърс – Питсбърг Пингуинс 2:1 след продължение

Монреал Канейдиънс – Сиатъл Кракен 4:2

Уинипег Джетс – Каролина Хърикейнс 2:1

Аризона Койотис – Вашингтон Кепитълс 6:0

Вегас Голдън Найтс – Сейнт Луис Блус 1:2 след продължение