Ванкувър Канъкс спечели домакинството си на Анахайм Дъкс с 3:2 в единствения мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, който се изигра през изминалата нощ.

Крилото Брок Боусер откри резултата за канадците в първата третина, а Дакота Джошуа отбеляза второто и третото попадение съответно във втората и третата част на двубоя.

"Патиците" успяха да изравнят резултата в началото на последната част с два бързи гола на канадците Олен Зелвегер и Мейсън МакТавиш, но Джошуа каза последната си дума в края на срещата и победата отиде за домакините.

Ванкувър си осигури участие в плейофите, като в момента заема второ място във временното класиране в Западната конференция с 46 победи и 28 загуби, докато Анахайм е на 14-а позиция с 24 успеха и 51 поражения.