Ливърпул е новият носител на Купата на Лигата в Англия. Възпитаниците на Юрген Клоп победиха Челси във финала на "Уембли" с 1:0, като единственото попадение отбеляза капитанът Върджил ван Дайк в 118' на срещата.

Това е десети трофей за "червените" в тази надпревара, като за последно те я спечелиха през 2022 г., когато на същия стадион победиха същия съперник след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши без голове, макар и пред двете врати положенията валяха едно след друго. Гол на Рахийм Стърлинг през първата част бе отменен заради засада след намесата на ВАР, а нападателят на "червените" Коди Гакпо уцели греда малко след това.

През втората част възможностите за гол бяха буквално една след друга. Попадение на Ван Дайк бе отменено заради спорна засада след намесата на ВАР, а столичани отговориха с греда на Конър Галахър.

Двата отбора не се прибраха в двете продължения по 15 минути и футболът на високи обороти продължи до последния съдийски сигнал.

Ключовият момент в срещата дойде в 118', когато резервата Константинос Цимикас центрира от корнер, а нидерландският бранител на Ливърпул скочи и засече с глава в далечния ъгъл на Джордже Петрович.