Байер Леверкузен стана третият полуфиналист за Купата на Германия. "Аспирините" победиха Щутгарт с 3:2 у дома на стадион "БайАрена".

Защитникът Валдемар Антон откри в 11-та минута чрез пас на халфа Анджело Щилер. Полузащитникът Роберт Андрих изравни за домакините в 50-та минута, но 8 по-късно нападателят Крис Фюрих даде нова предина на "швабите", благодарение на асистенция от французина Енцо Мийо. Мароканецът Амин Адли възстанови паритета в 66-та минута, когато бе намерен от Флориан Вирц. Бранителят Джонатан Тах оформи крайния резултат в 90-та минута след второ голово подаване на Вирц.

За полуфиналите вече се класираха Дюселдорф и Кайзерслаутерн, а утре Саарбюкен ще приеме Борусия Мьонхенгладбах.

Бившият отбор на Димитър Бербатов остава непобеден този сезон във всички турнири. Байер е първи в Бундеслигата с 16 успеха и 4 равенства, а в Лига Европа завърши с 6 победи от 6 двубоя. В събота от 19:30 часа Леверкузен ще посрещне първенеца Байерн Мюнхен, който е втори във временното класиране, на две точки зад възпитаниците на Чаби Алонсо.