РБ Лайпциг, който спечели Купата на Германия през последните два сезона, вкара три гола в първия си мач от турнира този сезон, но класирането му в следващата фаза не беше толкова лесно.

Носителят на трофея гостува на втородивизионния Веен и поведе с 2:0 още преди средата на първото полувреме чрез Емил Форсберг и Бенджамин ШешкоИван Пъртаин върна един гол за домакините от Втора Бундеслига в края на първата част.

Шешко възстанови двата гола преднина за РБ Лайпциг 20 минути преди края на редовното време, но след като Пъртаин вкара втория си гол в мача три минути по-късно, Веен се върна в мача.

Все пак гостите не допуснаха изненада и се класираха за втория кръг с победата 3:2 и станаха последният тим, който продължава към 1/16 финалите.