Финалистката от миналогодишното издание на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън“ Онс Жабьор от Тунис детронира защитаващата титлата си в състезанието Елена Рибакина от Казахстан.

В мач от четвъртфиналната фаза на настоящото издание на състезанието поставената под №6 в схемата и шеста в света Жабьор победи третата в ранглистата и в схемата на турнира със 7:6(5), 4:6, 6:1. Мачът продължи час и 55 минути.

Двете тенисистки се срещнаха за пети път при професионалистките, като Жабьор постигна третата си победа.

Това бе първи мач между двете тенисистки от миналогодишния финал на "Уимбълдън“, спечелен от Рибакина в три сета.

За място на финала Жабьор среща втората в схемата и света Арина Сабаленка от Беларус.

Това ще бъде пети мач между двете тенисистки, като Сабаленка има три успеха досега.