Григор Димитров се класира за третия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън“.

32-годишният българин, който е 24-и в ранглистата и е поставен под №21 в схемата на състезанието, отстрани във втория си мач в Лондон 102-рия в света Иля Ивашка от Беларус с 6:3, 6:4, 6:4. Мачът продължи 2 часа и 11 минути.

Димитров игра за последно в третия кръг на състезанието през 2017 година, когато успя да преодолее и тази фаза и отпадна в четвъртия.

Най-доброто класиране на българина в турнира е полуфинал през 2014 година.

Това бе четвърти мач между Димитров и Ивашка при професионалистите, като българинът постигна втората си победа. Предишните два мача бяха спечелени от беларусина.

Следващият съперник на Димитров ще бъде  американецът Франсис Тиафо, който е №10 в ранглистата.

Тиафо и Димитров са се срещали три пъти при професионалистите досега, като българинът има две победи. И двата мача са спечелени през 2018 година. Последния мач между двамата е от 2019 година, когато Тиафо побеждава на Откритото първенство на Австралия.