Виктория Томова се класира за втория кръг на третия за годината турнир от Големия шлем – "Уимбълдън“.

Българката, която е 99-ата в света, победи 27-ата в ранглистата Бернарда Пера от Съединените щати с 6:7(3), 6:3, 6:3 и общо 2 часа и 20 минути игра.

Мачът започна вчера, като Томова загуби първия сет с 6:7, след което спечели подаването си на старта на втората част, а при 40:40 във втория сет срещата беше прекъсната заради дъжд.

В доиграването днес Томова поведе с 2:0 гейма във втория сет, но Пера стигна до 2:2 След това българката направи важен пробив за 5:3 и взе сета с 6:3, вкарвайки мача в решителен, трети сет.

В него Томова отново поведе с 2:0 гейма, но Пера доведе резултата до 2:2. Томова направи нов пробив и не допусна нов обрат, спечелвайки и мача.

Това бе втори мач между двете тенисистки, като българката постигна първия си успех.

Във втория кръг Томова ще играе срещу участващата в основната схема с "покана от организаторите“ представителка на домакините Кейти Бултър, която е 89-ата в света.

Това ще бъде втори мач при професионалистките между двете, като Томова има една победа през 2018 година.