Челси очаква официална стъпка от страна на Манчестър Сити за привличането на аржентинската звезда Енцо Фернандес, като според информациите "гражданите“ са готови да отправят първоначална оферта, която може да достигне 100 милиона паунда. Междувременно Шаби Алонсо потвърди, че играчът остава част от плановете му за предстоящия мач срещу Лутън Таун за Купата на Лигата - "Карабао Къп".

Според "Дейли Мейл“ Манчестър Сити обмисля оферта от 100 милиона паунда за 25-годишния аржентински полузащитник, но Челси остава твърд в позицията си и отказва да обсъжда напускането на играча за сума, по-ниска от 120 милиона паунда.

Въпреки несигурността около бъдещето на Фернандес, Алонсо потвърди, че той продължава да тренира нормално, като подчерта готовността му да вземе участие в мача срещу Лутън Таун.

Мениджърът на Челси заяви: "Той тренираше и се справя много добре в тренировките. Той е истински професионалист и ще вземе участие в мача.“

На въпрос относно желанието си да задържи Фернандес в отбора след затварянето на трансферния прозорец, Алонсо уточни: "Искаме да разполагаме с възможно най-добрия състав; знаем на какво е способен и той вече го е доказал. Трябва да изчакаме – ще се съсредоточим върху утрешния мач и ще видим как ще се развият нещата.“

Енцо Фернандес започна сезона предпазливо, влизайки като резерва при победата на Челси с 3:2 над Фулъм.

Евентуалният трансфер на аржентинския национал в Манчестър Сити представлява сериозно предизвикателство за Челси, тъй като евентуалната му продажба не само би означавала загуба на ключов полузащитник, но и би могла да подсили пряк конкурент за вътрешните титли.

Ако ръководството на Челси реши да одобри продажбата на Фернандес, е възможно да използва получените средства за привличането на нов полузащитник, като в списъка с потенциални опции фигурират имената на Алекс Скот от Борнемут, Ламин Камара от Монако и звездата на Кристъл Палас Адам Уортън.