Ипсуич Таун обяви привличането на Хулио Енсисо от Страсбург. Той се завръща в в тима с постоянен трансфер от френския Страсбург, където през миналия сезон игра под ръководството на мениджъра на Ипсуич Гари О’Нийл.

Енсисо се присъединява към отбора срещу неразкрита сума и е подписал петгодишен договор, валиден до 2031 година. Парагвайският плеймейкър прекара втората половина на сезон 2024/25 под наем в Ипсуич от Брайтън, като отбеляза два гола в 13 мача, включително впечатляващо попадение срещу Евертън на "Гудисън Парк'.

По време на престоя си в Страсбург Енсисо записа на сметката си 12 гола и 9 асистенции като част от състава, достигнал до полуфиналите както в Лигата на конференциите, така и в турнира за Купата на Франция.

Хулио игра за страната си на Световното първенство по футбол през 2026 г., като записа пет участия и отбеляза първия гол при победата на Парагвай над Германия на 1/32-финалите на турнира в Бостън.

"Много се радвам, че се завръщам в Ипсуич Таун. Наистина ми хареса престоят ми под наем в клуба и се зарадвах много, когато отборът си осигури завръщане във Висшата лига през миналия сезон. Работил съм с мениджъра във Франция и съм изключително ентусиазиран от възможността отново да играя под негово ръководство в страхотен клуб като Ипсуич. Нямам търпение отново да видя феновете'', заяви Енсисо.