От Манчестър Сити продължават усилената работа по привличането на халфа на Нотингам Елиът Андерсън, съобщава топ журналиста Николо Скира.

Според информацията, "гражданите“ подготвят нова оферта за футболиста, която се очаква да бъде между 135 и 140 млн. евро. В клуба от Манчестър се надяват трансферът да бъде приключен максимално бързо.

По-рано от Манчестър Сити предложиха за Андерсън 106 млн. паунда с бонуси. От Нотингам обаче отклониха офертата.

От клуба от Манчестър вече имат договорка с Андерсън по личните му условия, като той трябва да подпише до лятото на 2031 година.

Самият играч също иска трансферът за бъде осъществен по-скоро.

В последния сезон футболистът записа 50 мача за Нотингам във всички турнири, в които вкара 4 гола и направи 5 асистенции.