Националният отбор на Япония запази перфектния си баланс във Волейболната лига на нациите, след като надделя над световния шампион Италия с 3:2 (24:26, 25:19, 25:20, 23:25, 15:12).
Двубоят откри турнира в Група 9 от последната седмица на основната фаза, на който домакин е японският град Осака. Срещата се изигра пред повече от 7000 зрители.
Възпитаниците на Лоран Тили записаха девета поредна победа и остават еднолични лидери във временното класиране с 22 точки. Япония има гарантирано участие във Финалната осмица на турнира в Нинбо (Китай).
Световният шампион Италия заема място в челото с пет победи, четири загуби и 17 точки, като продължава да има добри шансове да се класира за финалния турнир.
В следващия кръг, на 16 юли, "Скуадра адзура" ще се изправи срещу Белгия от 09:30 часа българско време, а Япония ще срещне Канада от 13:20 часа.
Големият герой за домакините беше Ран Такахаши, който реализира 26 точки, включително две директни точки от сервис и една успешна блокада. Юджи Нишида добави още 20 точки за ценната победа.
За Италия най-резултатни бяха Алесандро Боволента с 14 точки, Даниеле Лавиа с 13 и Матиа Ботоло с 12, но усилията им не бяха достатъчни, за да спрат непобедения японски тим.



19:24 / 15.07.2026
169










