България спечели втория гейм срещу Канада с 25:22 в мач от втората седмица на волейболния турнир Лига на нациите при мъжете. Срещата се провежда в Любляна, Словения, а резултатът след първите два гейма е 1:1.
Селекцията на Джанлоренцо Бленджини съумя да остави зад гърба си първия гейм, който бе загубен по особено неприятен и болезнен начин.
Във втората част световните вицевшампиони записаха 1 блок и 1 ас - дело на Симеон Николов, който се отличи общо с три точки. По-големият му брат - Александър Николов, се отчете със 7 точки от атака.
Канадците също реализираха 1 блок и 1 ас през втория гейм.



18:41 / 27.06.2026
547










