Волейболният ни национален отбор загуби от домакина Словения с 2:3 гейма във втората седмица от Лигата на нациите. Отделните части в люблянската зала "Стожице" приключиха 25:19, 21:25, 25:17, 24:26, 6:15.
Това е първо поражение за "лъвовете" от два мача тази седмица, след като снощи те спечелиха срещу световния шампион - Италия. В четвъртия гейм сънародниците ни водеха на няколко пъти с 3 точки, но изпуснаха преимуществото си и се сгромолясаха в последвалия тайбрек. В миналогодишното издание възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини взеха превес над словенците с 3:1 гейма в Бургас, а година по-рано във Фукуока, Япония отстъпихме след 0:3.
Преди тази вечер световните вицешампиони бяха десети в класирането с 8 точки (3 победи, 2 загуби), а сега вече сме 11-и. Словения бе на четвърта позиция, имайки 9 точки (4 успеха, едно поражение), но се изкачва до трето място.
Александър Николов бе най-полезен от българите с 28 точки (5 аса), а Аспарух Аспарухов добави 13. Ник Муянович постигна 16 точки от домакините.
България: Симеон Николов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков - Дамян Колев-либеро
Словения: Урош Планиншич, Тончек Щерн, Рок Можич, Ник Муянович, Ален Пайенк, Ян Кожамерник - Яни Ковачич-либеро
В събота от 17:30 наше време българите ще се изправят срещу Канада. Същата вечер в 21:30 Словения ще приеме Бразилия.



23:45 / 25.06.2026
339










