Япония победи САЩ с 3:2 гейма (18:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:13) в мач от втората седмица на волейболния турнир Лига на нациите при мъжете. Срещата се проведе в Орлеан, Франция.

Азиатската държава регистрира 4 блока и 4 аса, докато Щатите се отчетоха с 9 блока и 3 аса. Най-полезен за "самураите" бе Ран Такахаши с 26 точки (2 блока, 2 аса), докато Кенто Мияура добави 20 точки. За американците най-резултатен бе Джейк Хейнс с 25 точки (2 блока, 2 аса).

Япония заема първо място във временното класиране с 7 победи, докато САЩ са втори с 5 успеха и 2 поражения.