Старши треньорът на Астън Вила - Унай Емери, не спести критиките си към ВАР системата след края на първия мач от полуфиналния сблъсък срещу Нотингам Форест в Лига Европа.

Британският дуел във втория по сила клубен европейски турнир завърши с победа с 1:0 за Форест, след като Крис Ууд реализира дузпа, която бе отсъдена след намесата на системата за видео повторение. Но не това отсъждане бе причината за гневната реакция на испанския специалист.

Преди това грубо влизане в краката на Оли Уоткинс от страна на Елиът Андерсън не бе отсъдено като фал, а след това съдията на ВАР - Тиаго Мартинс, не повика португалския си сънародник Жоао Пинейро да прегледа ситуацията.

"Това е чист червен картон. Не разбирам защо ВАР съдията не извика главния рефер, това бе толкова очевидно.Той можеше да му счупи крака. Къде е ВАР? Главният съдия бе фантастичен - 10 от 10. Той не може да прегледа ситуацията на няколко повторения, както ние на скамейката го правим. ВАР системата има огромна отговорност и ние искаме обяснение. Това беше много слаба работа на ВАР системата, много слаба", сподели Емери, който е печелил турнира 5 пъти.